Patryk Mauer: „Nie mogę się doczekać treningowej rywalizacji z Adamem Malcherem”

przez • 24 maja 2017 • Aktualności, News Comments2593

Patryk Mauer – dziewiętnastoletni prawoskrzydłowy KPR Gwardii Opole zasili szeregi drużyny na kolejne trzy sezony. Młody zawodnik nie może się już doczekać pierwszego meczu w trójkolorowych barwach.

Sezon I ligi 2016/2017 pod szyldem SMS-u ZPRP Gdańsk był dla Mauera niezwykle udany. Skrzydłowy w 25 pojedynkach zdobył aż 172 bramki i zajął trzecią lokatę w ostatecznej klasyfikacji strzelców. Jeśli chodzi o juniorską karierę reprezentacyjną, ma już na koncie 81 spotkań z dorobkiem 432 bramek. – Swój pierwszy występ chciałbym zakończyć zwycięstwem Gwardii i móc powiedzieć, że przyczyniłem się wygranej w tej bitwie. – Udany debiut to byłby taki, w którym Gwardia pokonuje rywala, a ja mam szansę jej w tym pomóc – mówi Mauer.

Duet trenerski Rafał Kuptel i Michał Skórski stawia na młodych graczy, co jak pokazał miniony sezon, bardzo się opłaca. Patryk Mauer to obok Karola Siwaka i Michała Lemaniaka, kolejny gracz, który ma szansę na mocne wejście do PGNiG Superligi. – I oby tak było. Na decyzję przejścia do Gwardii głownie przyczyniło się to, że cenię kadrę trenerską, którą znam i wiem, że mają oni wielką chęć zwyciężania, na której mi zależy. Kolejnym ważącym czynnikiem był wielki duch drużyny, który widać nawet przez obiektyw kamery – zaznacza nowy nabytek Gwardii.

KPR Gwardia Opole to mieszanka młodości z doświadczeniem, która popłaca. Patryk Mauer nie może się doczekać współpracy ze starszymi kolegami, od których może wiele się nauczyć. – Od współpracy ze starszymi kolegami oczekiwałbym właśnie tego doświadczenia, dzięki którym my – młodzi zawodnicy, mamy szansę szybkiego rozwoju, co jest dla nas kluczowe. Przyznam szczerze, że treningowej rywalizacji z Adamem Malcherem nie mogę się doczekać – zakończył prawoskrzydłowy.

Pin It