Gwardziści zarejestrują się w bazie DKMS

przez • 16 grudnia 2014 • Aktualności, News, Pomagamy razem! Comments6160

pe gwardia dkms polskaW najbliższy weekend w Galerii Solaris Fundacja DKMS Polska przeprowadzać będzie rejestrację w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. W piątek 19 grudnia w bazie DKMS Polska zarejestrują się także zawodnicy Gwardii Opole.

„Gwardzistów” czeka zupełnie bezbolesny i krótki proces rejestracji, który polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu krótkiego kwestionariusza. Szczypiorniści Gwardii Opole biorąc udział w akcji chcą nie tylko stać się potencjalnym dawcami szpiku kostnego, ale także zwrócić uwagę na to jak prosty jest proces rejestracji w bazie DKMS Polska. Jednocześnie sportowcy zachęcają wszystkich kibiców do rejestracji w bazie. Być może dzięki temu uda im się uratować komuś życie.

Fundacja DKMS Polska zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku. Jej celem jest tworzenie bazy dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Obecnie baza fundacji DKMS Polska jest największą bazą danych potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych w kraju.

Rejestracja w bazie DKMS Polska w Galerii Solaris w Opolu przy placu Kopernika od piątku 19 grudnia do niedzieli 21 grudnia. Zawodnicy Gwardii Opole w „Solarisie” pojawią się w piątek o godzinie 16.00. Zapraszamy! Pomagamy Razem!

Pin It